Záruční karta Omega

Záruční karta Omega

Omega

Omega prodlužuje záruku u všech hodinek na pět let!

Nepřehlédněte  Omega Railmaster nyní i v barvě džínoviny
Hodinky Omega bylo možné dosud koupit buď se zákonnou dvouletou nebo prodlouženou 4letou zárukou a to v závislosti na typu použitého strojku. To se od 2. listopadu mění, Omega si je kvalitou svých hodinek natolik jistá, že na každé poskytuje záruku pět let.

Doposud zájemce o cenově srovnatelné omegy musel řešit jedno dosti nepříjemné dilema. A sice sáhnout po modelu s běžnou dvouletou nebo prodlouženou čtyřletou zárukou? Jeden příklad za všechny: klasické Speedmastery Moonwatch Professional a nebo chronograf Seamaster Diver 300m Co-Axial.

Za první výrobce žádá 5 600 franků (130 tisíc) a druhé jsou o 200 franků levnější (124 tisíc). Ke speedmasterům sice v základu dostanete jako bonus hodinářskou lupu, pamětní minci Speedmaster a dvojici nato řemínků spolu s nástrojem k pohodlné výměně za ocelový tah, ovšem nepříjemnou daní vůči seamasterům byla právě jen základní 2letá záruka.

Nepřehlédněte  Omega uvádí Speedmaster Speedy Tuesday Ultraman

U seamasterů použitý kalibr 3330 totiž má nejen krokový mechanismus Co-Axial, ale i křemíkový vlásek a setrvačku. A právě tyto aspekty byly doposud vstupenkou ke 4leté záruce. Totéž samozřejmě platilo pro všechny manufakturní strojky.

Tento nesoulad úderem druhého listopadu 2018 končí a na jakékoli nově zakoupené hodinky dává Omega 5letou záruku.

I ty cenově nejdostupnější kousky jako jsou tříručkové De Ville s kalibrem 2500 (modifikace ETA 2892-A2) tak dnes koupíte se zárukou na dlouhých pět let. Na ceně se přitom tento příjemný bonus nikterak neprojeví.

Výrobce samozřejmě myslel i na zákazníky, kteří si nové omegy pořídili teprve nedávno a logicky by se mohli cítit o prodlouženou záruku ošizeni. Vždyť si hodinky pořizovali teprve před několika týdny nebo měsíci.

Extenze záruky se proto vztahuje na všechny omegy zakoupené od 1.července 2018.

Rolex nabízí pět let na všechny modely, Breitling na in-house strojky

Prodlužování záruky je u luxusních švýcarských značek stále častější. K podobnému kroku před lety přistoupil Breitling, když u modelů s in-house strojkem záruku navýšil ze dvou na pět let. Rolex od roku 2015 poskytuje 5letou garanci na všechny své modely a ruku v ruce s tím oznámil prodloužení doporučeného servisního intervalu na 10 let.

Audemars Piguet nebo Ulysse Nardin nabízí také 5letou záruku, je ale nutné svou časomíru zaregistrovat na stránkách výrobce.

Zdroj: Omega, MonoChrome Watches

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*