OMEGA Planet Ocean 600 m SKYFALL. Limitka na počest nové bondovky

Novinky / Omega

OMEGA Planet Ocean 600 m SKYFALL. Limitka na počest nové bondovky

S mírným předstihem samotné premiéry 23. filmového dobrodružství agenta MI6 Jamese Bonda značka OMEGA představila novou limitovanou edici hodinek Seamaster Planet Ocean  s přídomkem Skyfall, jak se také nový film jmenuje. Zájemci by se měli pospíšit s rezervací, z výroby totiž vzejde jen 5 007 kusů těchto hodinek. Časem se stanou vyhledávanou trofejí sběratelů, jak tomu ostatně u limitovaných edicí bývá. 

Na plátnech kin se sice tato bondovka opět s Danielem Craigem v hlavní roli začne promítat až na podzim, milovníci Jamesa Bonda se tak opět mají nač těšit. A pochopitelně také šetřit. Ani k milionté jubilejní vstupence totiž OMEGA hodinky rozdávat nehodlá, nebo k nám aspoň takové zprávy prozatím nedorazily.

Za to ale víme, že půjde o menší variantu hodinek, ocelové pouzdro s leštěnými i matnými plochami tak bude mít průměr 42 milimetrů. Od běžného modelu se bude tato verze ale lišit číselníkem, který  zdobí obdélníková reliéfní mozaika, ze které vyčnívají mohutné indexy s rhodiovým rámečkem a výplní ze SuperLuminovy.

Ta bude za šera emitovat modré světlo, podobně jako u nových Rolex Submariner bez datumovky a po nasvícení to bude rozhodně pěkná podívaná. Obzvláště proto, že minutová ručka, která spolu s dalšími dvěma obíhá nad číselníkem bude, stejně jako kámen na lunetě, zářit zeleně. Hodinky tak rozhodně jsou připraveny i na divočejší potápění.
Luneta je samozřejmě keramická a nebude tolik náchylná k poškrábání, jako u starší verze hodinek Planet Ocean s kalibrem 2500.

Nepřehlédněte  Fortis F-43 Flieger Chrono Alarm GMT. Ty nejkomplikovanější a nejdražší v historii značky

Do novinky je vsazen kalibr 8507, který má oproti původní verzi 8500 v rotoru automatického nátahu rytinu SKYFALL 007, což je vidět skrze safírový průhled na ocelovém broušeném víčku hodinek. Odkaz na Bonda naleznete také na číselníku, kde je na pozici „7“ logo této filmové série.

Současný představitel Jamese Bonda Daniel Craig

Na víčku bude pravděpodobně zobrazeno také číslování série, OMEGA ale v tomto případě nebude tak štědrá, jako v únoru, kdy představila specialitku k padesátinám filmového Bonda a hodinek mezi fanoušky postavy vypustí jen 5 007.

Zdroj: Omega

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*