Montblanc Summit 2 mají GPS i nový procesor

Montblanc

Montblanc Summit 2 mají GPS i nový procesor

Přestože chytré hodinky rozhodně nikdy nebudou mít na ChronoManii hlavní úlohu, úplně ignorovat je nelze a obzvláště ne v případě, kdy takové představí jedna z tradičních hodinářských značek. To je případ německého Montblancu, který na trh uvádí již druhou generaci modelu Summit.

První Summity byly uvedeny loni a staly se tak konkurentem především TAG Heuer Connected i jejich pozdější varianty Modular.

Jistě, kromě těchto byla a je na trhu spousta dalších chytrých hodinek, ovšem právě Summit a Connected nad všemi ostatními bodovaly prvotřídním zpracováním. Takovým, jaké od značek, jejichž hlavním byznysem jsou smartphony, nelze očekávat. Vzhledem k jejich často zlomkové pořizovací ceně ani není divu.

Loňské Summit byly svou velikostí 46 milimetrů určeny výhradně pánskému zápěstí, na útlém dámském by totiž vypadaly až nepatřičně. Měly displej velikosti 1,39 palce při rozlišení 400 × 400 bodů. Displej byl typu AMOLED a chránilo jej safírové sklo. Hodinky poháněl Qualcomm Snapdragon 2100, měly 512 MB RAM a 4 GB vnitřní paměti, které využíval (jiným slovy z ní něco ujídal) systém Android Wear 2.0.

Summit tedy byly zajímavým počinem a dovedu si představit, že příznivci klasických hodinek, kteří přeci jen dostali chuť ty chytré okusit, před sebou měli docela těžké rozhodování. Dilema, zda sáhnout po TAG Heuer nebo Montblanc. Po nástupu Summit 2 už ale o prvních nemá smysl uvažovat, novinka totiž přináší hned několik zlepšení.

Menší rozměry a opět skvělé zpracování

Za to lze považovat i redukci rozměrů, pouzdro má teď průměr 42 mm, a přestože tloušťka poskočila z loňských 12,5 na 14,3 mm, budou se nové montblancy nosit pohodlněji. Minimalizace fyzických proporcí samozřejmě zasáhla i velikost AMOLED displeje, který má nově rozměr 1,2 palce a rozlišení 390 × 390 pixelů. Sklo je opět safírové. 50m voděodolnost znamená, že si hodinky můžete vzít i na plavání. To v případě první generace s odolností IP68 doporučit rozhodně nešlo.

Pouzdro může být ocelové nebo titanové a spodní část pak tvoří kombinace oceli, plastu a skla. Ne snad, že by skrze sklo bylo vidět strojek, jako tomu často je u mechaniky, průhled v tomto případě slouží jako oko optickému snímači srdečního tepu. Zpracování bude prvotřídní, koneckonců výrobce jako základ použil pouzdro z mechanické kolekce 1858.

Jako první s novým Snapdragonem

Velkým zlepšením je nasazení nové generace hardwaru, kdy dnes už přeci jen dosti zastaralý Wear 2100 nahrazuje verze 3100. Ta má sice stejný procesor, ovšem tou hlavní novinkou je pomocník v podobě koprocesoru, který dokáže obstarat spoustu úkonů právě bez zásahu hlavního CPU. A to by se mělo promítnout v mnohem lepší výdrži baterie. Nutno podotknout, že Montblanc použilo nový čipset jako vůbec první. Jak operační tak i uživatelská paměť se mezigeneračně zdvojnásobily (1/8 GB) a do hodinek tak nacpete třeba více hudby.

To oceníte při běhání, na které konečně Summit půjdou plnohodnotně použít. K dalším velkým zlepšením totiž patří integrovaná GPS. Vyběhnout tak budete moci i bez telefonu, aniž byste přišli o pečlivý záznam vaší trasy.

Z dalších možností konektivity nechybí NFC pro mobilní platby, wi-fi pro rychlý internet a Bluetooth 4.2 LE k pohodlnému spárování s telefonem. Může jím být iPhone s iOS verze alespoň 9.3 (aktuálně je venku verze 12) a v případě platformy Android je nutnost mít přístroj na verzi 4.4 nebo novější. Výrobce dodává, že levné typy edice Android Go nejsou podporovány. To ale mluvíme o telefonech ceny okolo 2 tisíc.

Hlavním ovládacím prvkem je krom dotykového displeje otočná korunka a dvojice tlačítek, která jsou navíc programovatelná. Díky tomu půjde ono patlání po displeji částečně omezit. Hodinky běží na systému Wear OS 2.1 a půjdou tak do nich nahrát desítky různých aplikací. Montblanc samozřejmě nějaké dodá už v základu, zmiňuje třeba exkluzivní titul Running Coach.

Summit 2 budou v prodeji jen buticích Montblanc a ceny se mezigeneračně příliš neliší. Ocelová varianta stojí 995 dolarů, titanová pak o sto dolarů víc.

Zdroj: Montblanc

Štítky: /

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*