Tissot T-Touch Swiss Edition

Tissot T-Touch Swiss Edition

Tissot

Legendární kolekci T-Touch je dvacet. Připomíná to speciální edice

Dvacetileté jubileum letos slaví neobyčejná modelová řada Tissot T-Touch. Multifunkční hodinky, kterým v dosud poslední iteraci přibylo solární napájení, můžeme s klidným svědomím označit za prapředky dnešních chytrých hodinek.

Tissot T-Touch v roce 1999 přinesly do hodinářského světa něco vskutku neotřelého. Sportovní celoocelové hodinky díky několika integrovaným senzorům totiž dokázaly částečně suplovat několik zařízení.

Krom přesného času a data tato převratná časomíra dokázala nahradit teploměr, tlakoměr a také výškoměr. Nadmořskou výšku přitom senzory vyhodnocovaly samozřejmě podle zjištěného tlaku.

Další ceněnou funkcí pak byl také kompas, samozřejmostí předprogramovaný (věčný) kalendář, budík nebo stopky s vysokou přesností setiny sekundy.

Skutečně originálně bylo řešeno přepínání mezi jednotlivými funkcemi pomocí dotykové vrstvy na safírovém skle. Po aktivaci dotykové vrstvy totiž stačilo přiložit prst na příslušnou část obvodového prstence s nápisy jednotlivých funkcí a vybranou jedním dotykem aktivovat.

Řada T-Touch se postupně dočkala mnoha variant (T-Touch II, T-Touch Expert, Sea Touch, Sailing Touch atp.) a poslední zásadně inovovanou kolekci představuje T-Touch Expert Solar. Tato, jak název napovídá, obsahuje pod částečně průsvitným číselníkem solární článek, skrze který se hodinky v dosahu světla a to jak přirozeného, tak umělého, dobíjí.

Nepřehlédněte  Tissot Seastar 1000 Professional. Tisíc chronografů a ETA 7750

Swiss Edition: speciální edice k 20letému výročí

Přestože podobnou funkcionalitu postupně nabídla značka Casio a to prostřednictvím kolekce Pro Trek i G-Shock, Tissoty T-Touch bodují luxusnějším zpracováním a zmíněným neotřelým ovládáním. K význačnému jubileu důležité modelové řady proto výrobce uvádí speciální edici Swiss Touch.

Hodinky se hned několika prvky švýcarského folklóru hrdě hlásí ke svému původu. Titanové pouzdro velikosti 45 milimetrů a tloušťky 13,1 mm se pyšní saténovou povrchovou úpravou, keramická pevná luneta má pak barvu tradiční švýcarské čokolády.

Hnědý kožený řemínek je zakončen titanovou trnovou přezkou. Má béžové prošívání a jeho provedení pro změnu připomíná dobové horolezecké vybavení. Není divu, jsou to právě rozličné toulky horskými oblastmi, pro které jsou tyto hodinky stvořeny. Barevný vzor v horní části číselníku pak vychází ze vzorů tradičního kroje tamních pastýřů, pro které se vysoko položené oblasti švýcarských Alp staly domovem. Titanové dýnko hodinek pak zdobí erb Švýcarské konfederace.

Uvnitř se edice Swiss Touch nijak neliší od běžných T-Touch Solar Expert. Veškerou funkcionalitu má na povel moderní strojek ETA E84.301, který krom dvou časů pohlídá tlak i nadmořskou výšku, předpověď počasí a poslouží i jako kompas. Pochopitelně nechybí běžné funkce multifunkčních hodinek jako je chronograf, dvojitý alarm nebo časovač. Doporučená cena hodinek je 995 franků.

Zdroj: Swatch Group

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*