Hublot King Power Unico GMT

Hublot King Power Unico GMT

Hublot / Novinky

Kolem světa s Hublot King Power Unico GMT

Hodinářský dům Hublot na rozšiřování své legendární kolekce King Power dbá se vskutku mateřskou péčí. Posledním důkaz tohoto počínání má jméno Unico GMT a pyšní se unikátním zobrazením času v hned několika časových pásmech skrze čtveřici rotujících disků.  

Ačkoli jsou nové King Power v porovnání s dřívějšími modely zcela odlišné, design a provedení pouzdra zůstává prakticky stejný a drobné tvarové odchylky jsou důsledkem leda umístění nutných ovládacích prvků.

Masivní pouzdro má tedy v průměru 48 milimetrů a je zhotoveno z odolné keramiky, na výběr ale bude i verze z 18karátového zlata. Jakkoli jsou hodinky této velikosti na ruce výrazné, na zápěstí průměru okolo do 17 – 18 cm by vypadaly až nepatřičně velké, malinko menší verze King Power by mnozí uvítali. Pevná luneta zdobena šesti šrouby s hlavičkami ve tvaru písmena "H" přitom bude z keramiky i u dražší zlaté verze.

Hublot King Power Unico GMT

Už jména světových měst rozesetých na ploše lunety dávají tušit, že tohle nejsou obyčejné King Power, nakonec označovat jakékoli Hublot King Power přívlastkem obyčejné se příliš nehodí. Pohled na částečně skeletonizovaný číselník s kvartetem rotujících disků pak navozené pocity neobyčejnosti jen potvrzuje.

Nepřehlédněte  Hublot v podhůří Alp otevřela novou manufakturu

Tato čtveřice satelitů, která se inspirovala u opravdu nevšedních hodinek Urwerk 103 spolu s všemožně rozmístěnými názvy měst prezentujících různá časová pásma (podobně jako u Girard-Perregaux ww.tc), tak indikuje čas v těchto světových destinacích. V kolika? To je otázka do pranice. Každému červenému pruhu u vnějšího obvodu disků odpovídá jedno časové pásmo (město),  a tak by hodinky měly, kromě hlavního času zobrazeného dvojicí mohutných skeletových ruček uchycených ve středu číselníku, ukazovat čas ve čtrnácti zónách (městech).

Hublot King Power Unico GMT

Tuto teorii mírné podkopává pouze fakt, že na dostupných fotografiích napočítáte pouze 12 názvů měst, což ale vzhledem k jejich umístění na různě skloněných ploškách členitého číselníku, a tím neviditelnosti nadpisů z některých úhlů nemusí nic znamenat. Na finální resumé si ale budeme muset počkat na oficiální tiskovou zprávu Hublot.

S jistotou lze naopak uvést, že uvedené elementy uvádí do pohybu nový in-house strojek Unico GMT s těmito parametry:

  • automatický nátah
  • 405 komponent
  • frekvence 4 Hz (28 800 kyvů/hodina)
  • rezerva chodu 72 hodin

Hublot King Power Unico GMT

Hublot tak sklízí další pomyslné plody svých investic z roku 2007, kdy se vedení rozhodlo vložit do oddělení vývoje vlastních strojků okolo 40 milionů franků. Výhodnost této investice zesiluje nedávné rozhodnutí o omezení dodávek strojků i samostatných dílů mimo Swatch Group. V současnosti tvoří u Hublot hodinky s in-house strojky 37 % příjmů, během tří let se má tato cifra přiblížit 75 %.

Nepřehlédněte  Golfista Bubba Watson vyhrál Masters. Na zápěstí měl hodinky Richard Mille

Kromě mohutné šroubovací korunky s logem Hublot na čele je na pozici "2" tlačítko, které bude zřejmě sloužit k selekci mezi nastavováním hlavního času nebo jednotlivých disků. Z keramického nebo zlatého pouzdra "vyrůstá" pevný pryžový řemen, který může být na horní straně doplněn o vrstvu kvalitní kůže.

Zdroj: A blog to read, Hublot

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*