Jaeger-LeCoultre Memovox Deep Sea Alarm

Jaeger-LeCoultre Memovox Deep Sea Alarm

Jaeger-LeCoultre / Novinky

Jaeger-LeCoultre Memovox Deep Sea Alarm. Číslovaná reedice legendy

Hodinářská manufaktura Jaeger-LeCoultre chystá v rámci novinářské výstavy SIHH 2011 představit reedice známých hodinek Memovox Deep Sea Alarm, které byly představeny již v roce 1959. Světlo světa spatří dvě varianty hodinek, první pro Evropany, druhá pak bude dostupná na území USA.

Před více než padesáti lety šlo o vůbec první potápěčské hodinky s budíčkem, právě tehdy začal v Americe nebývalý boom potápění, který započal Jacques Cousteau svým dokumentárním filmem z podmořského světa „The Silent World.“ Budík v hodinkách sloužil potápěčům k připomenutí, že je možné začít s bezpečným výstupem zpět nad hladinu.

Jaeger-LeCoultre tak reedicí, jejíž úplný název zní Memovox Tribute To The Deep Sea, vzdává hold těmto legendárním hodinkám. V prodeji budou dvě edice hodinek s odlišně zpracovaným číselníkem, jedna určená pro Evropany, se druhou se pak potkáte na území USA. Právě Spojené státy sehrály v minulosti vůdčí úlohu ve vývoji moderních potápěčských hodinek.

Jaeger-LeCoultre Memovox Deep Sea Alarm

V obou případech jde o limitované edice, shodná je také cena 9 500 €. Evropské verze bude vyrobeno 959 kusů, zájemci za velkou louží se pak poperou o pouhých 359 číslovaných kousků.

Nepřehlédněte  Blancpain X Fathoms. Vskutku obří potápky změří hloubku ponoru

Nová edice hodinek plně respektuje původní design, malinko větší je ale ocelové pouzdro; původní průměr 39 mm nabobtnal na 40,5 milimetru. Na víčku hodinek je pak rytina žabího může.  Hodinky používají kalibr JLC Memovox 956 a stejně jako u původního modelu je použito plexisklo. To příznivci a sběratelé vintážních hodinek ocení.

Jaeger-LeCoultre Memovox Deep Sea Alarm (evropská verze)

Evropská verze hodinek má černý číselník s matným povrchem a velkými hodinovými indexy. Logo hodináře je vyvedeno v malém oblouku pod dvanáctkou. V případě amerického modelu je okolo černého ciferníku šedý prstenec se značením minutových pozic v pětiminutových intervalech. 

Indexy nejsou tolik výrazné a pod dvanáctkou je velký nápis LeCoultre. Ve spodní polovině ciferníku je pak psacím fontem uveden název hodinek, což u evropské verze nenajdete. Právě americké pojetí ciferníku tak nějak více evokuje vintážní hodinky. Zcela shodně je pak zpracována luneta se značením hodinových pozic, kdy čísla na čtyřech hlavních pozicích střídají mohutné trojúhelníky.

Jaeger-LeCoultre Memovox Deep Sea Alarm (americká verze)

Shodný kalibr znamená shodné funkce i ovládání. Na číselníku tak lze sledovat pohyb centrálně umístěné trojice ručiček. Horní korunka slouží k nátahu a nastavení budíku, spodní se pak nastavuje přesný čas a ručně natahuje strojek s rezervou chodu 45 hodin.

Nepřehlédněte  BaselWorld 2012 Guide: největší hodinářská výstava ve vašem smartphonu

Technické parametry:

•    Strojek:  ručně kompletovaný a zdobený kalibr Jaeger-LeCoultre 956 s automatickým nátahem; rezerva chodu činí 45 hodin; frekvence 28 800 kyvů/h; 23 rubínů; výška strojku 7,45 mm; celkem použito 268 dílů
•    Funkce: ukazatel hodin, minut a sekund, alarm
•    Rozměry a materiál pouzdra: průměr 40,5 mm, nerezová ocel
•    Sklíčko: vypuklé plexisklo
•    Číselník: svým provedením se liší dle verze (podrobněji v článku), luminiscenční rafičky i indexy
•    Luneta: otočná v jednom směru s číslováním indexů, čtveřice luminiscenčních prvků na klíčových pozicích
•    Voděodolnost: 100 m (10 bar)
•    Tah: kožený s ocelovou sponkou
•    Další: evropská verze v limitované edici 959 nese označení Jaeger-LeCoultre Classique 1959; LeCoultre Spécial Amérique 1959 je označení americké varianty, která bude vyrobena v objemu jen 359 kusů
•    Doporučená cena: 9 500 € (obě verze)

Zdroj: Jaeger-LeCoultre

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*