Jaeger-LeCoultre Grande Reverso 1931 Rogue

Jaeger-LeCoultre Grande Reverso 1931 Rogue

Jaeger-LeCoultre / Novinky

Jaeger-LeCoultre Grande Reverso 1931 Rogue. Jen červená to může být

Ikonické Reverso, hodinky s otočným pouzdrem od Jaeger-LeCoultre se začátkem příštího roku dočkají své další varianty. Prezentace manufaktury na blížící se výstavě SIHH tak kromě jiných zajímavých kousků nabídne i Grande Reverso 1931 Rouge s vínově červeným číselníkem.

Letopočet v názvu hodinek připomíná rok, kdy byly Jaeger-LeCoultre Reverso poprvé, tehdy na zakázku britských důstojníků holdujících pólu, uvedeny na trh. Za těch více než 80 let hostilo otočné pouzdro hodinek více než 50 manufakturních strojků s různými hodinářskými komplikacemi. Počet zpracování číselníku se pak počítá ve stovkách, největší oblibu si získalo bílé, černé a zlaté provedení.

Umělci a intelektuálové ale dávali přednost červenému provedení, tehdy nevšedně zbarvená plocha číselníku představovala jejich snahu se odlišit. Pro příští rok se tato tehdy oblíbená verze vrací.

Číselník je zpracován velmi jednoduše, chybí i jakákoli připomínka Jaeger-LeCoultre, typické místečko pro logo manufaktury pod dvanáctkou si totiž uzmul nápis Reverso, který ale zasvěceným řekne vše.

Jaeger-LeCoultre Grande Reverso 1931 Rogue

Obdélníkové pouzdro z oceli je půdorysně poměrně mohutné (27,5 × 46 mm), ale tenké jen 7,27 milimetrů. Uvnitř je mechanický strojek Jaeger-LeCoultre 822 s ručním nátahem, který sestává z 134 dílů. Rezerva chodu je 45 hodin a absence mechanismu automatického nátahu dovolila snížit výšku stroje na necelé 3 milimetry. Setrvačka vykoná každou hodinu 21 600 kmitů, což znamená frekvenci rovné 3 Hz.

Nepřehlédněte  TAG Heuer ukončila spolupráci s Tigerem Woodsem

Grande Reverso 1931 Rogue postrádají jakékoli komplikace, na vínovém číselníku tak obíhají pouze hodinová a minutová ručka upínající se ke stříbrně provedeným hodinovým indexům. Hodinky si svou premiéru odbudou v lednu na výstavě SIHH v Ženevě, odkud zamíří do milánského butiku Jaeger-LeCoultre.

Zdroj: WorldTempus

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*