Daniels London Millenium (detail strojku)

Daniels London

Hodinky Daniels London Millenium budou vydraženy v aukční síni Sotheby´s

Britský aukční dům Sotheby´s bude zanedlouho dražit další nevšední kousek z hodinářského světa. Tentokrát se budou o přízeň sběratelů ucházet hodinky z produkce nedávno zesnulého hodinářského mistra Georga Danielse, u kterých si krok Co-Axial odbyl svou premiéru.

Pan George Daniels se ve světě hodinařiny proslavil zejména konstrukcí souosého krokového mechanismu Co-Axial, který se poprvé objevil právě u hodinek jeho značky Daniels London s  označením Millenium.

Na jejich vývoji a výrobě s proslulým hodinářem v letech 1997 – 1999 se podílel i další rovněž britský, ale o celé 2 generace mladší hodinář Roger W. Smith, který se později osamostatnil a dnes vede svoji malou hodinářskou manufakturu. Název Millenium byl koncem minulého století zvolen pro brzký příchod třetího milénia.

Pouzdro hodinek má průměr 37 milimetrů a je zhotoveno z 18kt zlata a zlatými prvky je zdoben i elegantně a nevšedně provedený číselník. Řeč je o masivním prstenci s římským značením hodinových pozic, na které se upírají špičky tří středových rafiček. Ve spodní části prstenec přerušuje datový věnec, na kterém zlatá ručka indikuje aktuální datum.

Nepřehlédněte  Zemřel George Daniels. Geniální hodinář a otec mechanismu Co-Axial

Použitému strojku nechybí krok Co-Axial, o jeho kompletaci a precizní ruční zdobení se postaral právě Roger W. Smith. Zaujme tak zlatý gilošovaný rotor automatického nátahu nebo obvodová rytina, která je skrze safírové sklíčko také vidět.

Hodinek Daniels London Millenium bylo vyrobeno pouhých 50 kusů a jeden z nich budou moci zájemci získat v dražbě už 14. prosince. Podle erudovaných odhadů by si je zájemce mohl odnést za 40 až 60 tisíc liber.

Zdroj: Sotheby´s

Štítky: /

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*