Audemars Piguet Royal Oak Offshore Arnold Schwarzenegger

Audemars Piguet Royal Oak Offshore Arnold Schwarzenegger

Audemars Piguet / Novinky

Hodinky Audemars Piguet nosí Schwarzenegger i Bill Clinton

Mnoho politiků po celém světě nosí luxusní hodinky předních švýcarských hodinářů. Někdy ale záliba a fascinace politického reprezentanta jde tak daleko, až přeroste ve spolupráci. Takový je i příběh Arnolda Schwarzeneggera.

Filmový terminátor se zálibou v luxusních strojcích ani trochu netají, naopak je jejich vášnivým sběratelem. Je ale pravdou, že spolupráci s Audemars Piquet bývalý kalifornský guvernér zahájil několik let před kariérou čelního politika. A nutno dodat, že jako filmová hvězda měl pomyslná dvířka k navázání takové kooperace přeci jen dokořán otevřená.

Slovo tedy dalo slovo a Arnold se krátce nato vydává do sídla společnosti ve Švýcarsku, kde mu je představen pamětní model hodinek inspirovaný filmem End of Days, který si krátce na to odbyl v Americe svou premiéru. Netřeba snad připomínat, že si právě Schwarezenegger v tomto snímku střihl hlavní roli po boku temného Gabriela Byrnea, kterému připadla role satana.

Audemars Piguet Royal Oak Offshore Arnold Schwarzenegger

Tyto hodinky ale rozhodně nebyly poslední, na kterých Arnold se švýcarskými hodináři spolupracoval, roku 2003 následovala limitovaná edice Royal Oak Offshore A. Sch. Chronograph (více o vzájemné spolupráci naleznete v dřívějším článku).

Nepřehlédněte  Panerai L'Astronomo: nejneobyčejnější ze speciálních

Téhož roku byl ve volbách jako Republikán zvolen guvernérem Kalifornie, 7.listopadu 2006 byl do nejvyšší funkce státu zvolen podruhé. Vzájemná spolupráce už pomohla vydělat miliony dolarů na provoz nadace After-School All-Stars, která zabezpečuje mimoškolní aktivity pro děti ze sociálně slabších vrstev.

Pro Audemars Piquet mají slabost i další významní politici

Jedním z nich je bývalý první muž Ameriky Bill Clinton, který spolu s Audemars Piquet před třemi lety navázal partnerství na podporu dobročinné nadace The Clinton Foundation, která v poslední době darovala půl milionu dolarů na charitativní činnost na obnovu zpustošeného ostrova Haiti, přesněji řečeno nadaci amerického herce a režizéra Seanna Penna.

Své limitované edice hodinek AP se pochopitelně dočkal i 42. prezident spojených států a nutno říci, že kolekce nazvaná The Clinton Equation of Time není kolekcí ledajakou. Naopak zde není nouze o nejrůznějších komplikace, jako je indikátor západu a východu slunce, věčný kalendář nebo ukazatel měsíční fáze.

Audemars Piguet The Clinton Equation of Time

Na zadní straně hodinek je průhled na automatický strojek, po jeho obvodu je pak gravírován nápis: „William J. Clinton 42nd president of The United States.“ Na stupnici obepínající ciferník je pak nápis „The White House.“

Nepřehlédněte  Šéf společnosti pořádající Baselworld oznámil rezignaci

Zdroj: Audemars Piquet, Wikipedia, Luxury Bazaar

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*