Herbert Nitsch chce pokořit hranici 800 stop pod vodní hladinou

Breitling / Novinky

Herbert Nitsch chce pokořit hranici 800 stop pod vodní hladinou

Ačkoli je švýcarský Breitling spojen především s letectvím, v týmu ambasadorů má i takové, kteří jsou jako doma i stovky metrů pod vodní hladinou. Tuto skupinu zastupuje Rakušan Herbert Nitsch, který již loni předloni definoval světový rekord, když se potopil do hloubky rovných 700 stop pod hladinu.

Herbert Nitsch je stejně jako francouzský ambasador značky Ball zástupcem free divingu, tedy potápěčů, kteří při svých ponorech nepoužívají dýchací přístroje. O to více, jsou jejich výkony neuvěřitelné a jistým způsobem impozantní. Nitsch stanovil rekord v disciplíně Apnea, kde potápěče sveze hluboko pod vodní hladinu jakýsi výtah, který jej následně, ovšem ne tak prudce vyveze zpět nad vodní hladinu. Psal se 14.červen roku 2007 a Herbertovi se nedaleko řeckého ostrova Spetses podařilo pokořit rekordní hloubku 700 stop, tedy 214 metrů.

Herbert Nitsch při překonání 700 stop:

Tímto výkonem si vysloužil přezdívku létající ryba, kterou nyní v hlavě tíží další výzva – chce pokořit hranici 800 stop (ono 244 metrů nepůsobí tolik úchvatně, jako kulaťoučká cifra ve stopách) a to již během letošního léta. Jeho kroky tak opět povedou do Řecka, tentokráte na ostrov Santorini, kde se má pokus o prolomení vytyčeného cíle uskutečnit.

Nepřehlédněte  Hodinky OMEGA a Victorinox v novém filmu Zdrojový kód

Pokud bude předcházet pečlivý každodenní trénink fyzické ale i psychické kondice a pokud vše půjde podle plánu a vytyčený cíl 800 stop pod vodní hladinou na jeden nádech bude pokořen, má Herbert o další metě velmi jasnou představu: 1 000 stop (tedy – 305 metrů).

Zdroj: Breitling

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*