Glashütte Original Senator Chronometer pro Only watch

Glashütte Original Senator Chronometer pro Only watch

Glashütte Original / Novinky

Glashütte Original Senator Chronometer pro Only watch

Německou hodinářskou produkci jsme doposud na ChronoManii nezmiňovali a tak nějak tiše opomíjeli. Není přitom tajemstvím, že se čelní německé manufaktury mohou směle postavit těm švýcarským. To lze bez obav říci o Glashütte Original, která představila svůj počin do letošní aukce Only Wach.

Už jen účast v této charitativní dražbě je pro každou značku jisté ocenění, do projektu se totiž zapojí jen 40 prestižních hodinářů. Glashütte Original jako svého zástupce ukazující mistrnou hodinařinu zvolila unikátní Senator Chronometer, kterých bude vyroben pouze jeden jediný kus. Číslování je oproti zvyklostem přímo na tmavém matném číselníku, jen kousek vedle rozměrného otvoru s náhledem na datumovku, kterou tvoří dva věnce.

Glashütte Original Senator Chronometer pro Only watch

Hodinové pozice jsou značeny římskými číslicemi, pod dvanáctkou je necelý subciferník s ukazatelem rezervy chodu, maximální je při plném nátahu 45 hodin. Kruhový otvor je pak další komplikací, totiž ukazatelem dne a noci, střídá se tedy bílý a černý disk. Spodní hranici stupnice rezervy chodu obepíná nápis "Chronometer", který strojku dovoluje maximální denní odchylku -4 až +6 sekund.

Nepřehlédněte  Tissot Heritage Visodate PR 516 GL. Hodinky s nádechem 70.let

Na spodní polovině číselníku na stříbrném terčíku obíhá mimostředně uložená sekundová rafička, stejně jako minutová a hodinová je vyrobena z růžového zlata.

Glashütte Original Senator Chronometer pro Only watch

Ze stejného materiálu je zhotoveno i 42 mm velké pouzdro tloušťky přes dvanáct milimetrů, které je vodotěsné do 50 metrů tlaku vodního sloupce a uchovává kalibr 58-01 (58 ložiskových kamenů, frekvence 4 Hz), který kromě uvedených nabízí další zajímavé komplikace:

  • po vysunutí korunky do pozice pro nastavení času se sekundová ručka vynuluje a minutová se přetočí k nejbližší minutě (ukazuje tak přesně na minutový index); to umožňuje velmi přesné seřízení času
  • datum znázorněné pomocí dvojice disků (věnců) přeskočí ihned po půlnoci (maximálně 15 sekund po odbití dvanácté), ke změně tedy nedochází pozvolna v průběhu cca 21. – 2. hodiny ranní, komplikace se označuje jako instantaneous date, tedy okamžité datum

Glashütte Original Calibre 58-01

Speciální zdobení strojku je vidět přes safírový průhled zlatého dýnka hodinek. K hodinkám je dodáván kvalitní pryžový řemen se zlatou překlápěcí sponou, a nechybí luxusní dárkový box z toho nejlepšího dřeva. Cena hodinek by se v dražbě mohla pohybovat mezi 30 a 50 tisíci eur.

Nepřehlédněte  Casio G-Shock. Smartphone, který přežije apokalypsu

Only watch 2011

Dobročinnou akci spolupořádá monacká organizace a aukční dům Antiquorum, pod patronací Alberta II, monackého prince. Během aukce, která proběhne 22. září 2011, bude vydraženo 40 luxusních hodinek z dílen těch nejprestižnějších značek, výtěžek pak bude věnován na podporu výzkumu svalové dystrofie. Jde o zákeřné onemocnění, které napadá svalovou a nervovou soustavu a postihuje průměrně jednoho chlapce z 3 500, aktuálně jí trpí okolo 250 tisíc lidí po celém světě. Nemoc je zatím nevyléčitelná, za pomocí léků a vhodného režimu je možné pouze zmírnit a zpomalit její průběh.

Zdroj: Only watch

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*