Fortis Marinemaster Vintage Chrono LE

Fortis Marinemaster Vintage Chrono LE

Fortis / Novinky

Fortis Marinemaster Vintage Chrono LE. Oslavy stoletého výročí značky začínají

Letošní rok bude u Fortis ve znamení oslav stoletého výročí založení a není pochyb, že si takovéto jubileum zaslouží pořádně zviditelnit. K tomu bude sloužit nový chronograf z dnes již legendární řady. Seznamte se s Fortis Marinemaster Vintage Chrono LE.

Mechanické hodinky s vintážním vzhledem se těší velké oblibě, čehož se leckterý hodinářský dům snaží využít. Před několika dny byl představen takový chronograf z dílen Jaeger-LeCoultre, jehož cena ovšem bude hodně vysoko. Naproti tomu nákup nových Fortis Marinemaster Vintage by nutně nemusel znamenat finanční likvidaci, byť i tady nebude cena vzhledem k omezené sérii 500 kusů zrovna nízká. Marinemaster pod značkou Fortis  existují již od 40. let minulého století a jsou doposud vnímány jako jedny z nejoblíbenějších kolekcí.

Fortis Marinemaster Vintage Chrono LE

Novinka se designem vrací do sedmdesátých let, což je vidět na první pohled.  Také velikost pouzdra rovných 40 milimetrů odkazuje na léta dávno minulá – dnešní mechanické chronografy mívají obvykle nejméně 42 mm. Plášť voděodolný do 50 metrů je zhotoven z vysoce kvalitní nerezové oceli a je vyleštěn do zrcadlového lesku. Šroubovací signovaná korunka vystupuje na pozici "3" a po stranách ji asistuje dvojice tlačítek pro start/stop a nulování chronografu.

Nepřehlédněte  Omega uvádí Speedmaster Speedy Tuesday Ultraman

Této komplikaci jsou na číselníku vyhrazeny sčítače: u "9" (30-minutový), nad šestkou je pak 12-hodinový, nad jehož oranžovým rámováním je připomenutí limitované edice. Mimostředná vteřinka obíhá na subciferníku u trojky. Datumovku byste ale na černém podkladu číselníku hledali marně.

Fortis Marinemaster Vintage Chrono LE

Použit bude se vší pravděpodobností hojně používaný strojek ETA 7750 s 25 kameny, rezervou chodu 42 hodin a setrvačkou, která vykoná každou hodinu 28 800 kyvů, vteřinka tak každou sekundu rozseká na osm nepatrných krůčků.

Středové ručky jsou také zdobeny oranžovou barvou a podobně jako masivní hodinové indexy jsou luminiscenční. Kromě oranžové verze bude vyrobena verze s modře laděnými prvky, i této z dílen vzejde rovná pětistovka.

Fortis Marinemaster Vintage Chrono LE

Na obvodovém prstenci je stupnice tachymetru k přibližnému určování rychlosti. Nad číselníkem je položeno klenuté PMMA (polymethyl metakrylát) sklíčko, které zřetelně vystupuje i na otočnou lunetu s hliníkovou vložkou a bočním vroubkováním.

Společný pro obě verze bude masivní černý řemen s bílým prošíváním a ocelovou sponou. Cena hodinek v době psaní článku nebyla známa, jakmile bude v této věci jasno, bude doplněna.

Nepřehlédněte  Získat označení Swiss made bude téměř jistě obtížnější

Zdroj: WatchTime

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*