Porsche Design Dashboard P´6612 ve filmu Margin Call

Porsche Design Dashboard P´6612 ve filmu Margin Call

IWC / Novinky / Porsche Design

Finančníci z Wall Street nosí Porsche Design a IWC Portofino

Nový film Margin Call režiséra J.C.Chandora je jakousi sondou do života několika finančníků z Wall Street z doby před začátkem finanční krize. Kromě hvězdného obsazení a skvělých hereckých výkonů jsou k vidění hned několikeré luxusní hodinky.

Největší hvězdou filmu jsou z tohoto pohledu hodinky Porsche Design na zápěstí mladého analytika z oddělení krizových investic Petera Sullivana, který se po pracovní době pouští do studie rozdělané práce svého nadřízeného, kterého se firma po více než 30 letech rozhodla zbavit. Právě Sullivan (Zachary Quinto) doplní do rozpracovaného projektu pomyslný poslední díl skládačky a zjišťuje v jak tíživé situaci se celá společnost ocitá. Je potřeba rychle jednat a proto zanedlouho do sídla firmy helikoptérou přilétá i její šéf, kterého ztvárnil Jeremy Irons.

Porsche Design Dashboard P´6612 ve filmu Margin Call

Peter Sullivan tedy spoléhá na hodinky Porsche Design, konkrétně chronograf Dashboard P´6612, který kamera v jednu chvíli zabere opravdu detailně. Hodinky se vyrábějí v celé řadě provedení, lišící se provedením pouzdra, tahu/řemenu i číselníku. Společná je ale velikost pláště (průměr 42 mm, tloušťka 14 mm), použitý strojek ETA 2894-2 a design ciferníku ve stylu palubní desky vozů Porsche.

Nepřehlédněte  Bell & Ross na Facebooku spouští svůj e-butik

Ve filmu se mihnou i další luxusní hodinky, i když žádné už nejsou vidět tak detailně jako časomíra mladého finančníka. Člen vedení Sam Rogers (hraje Kevin Spacey) používá hodinky IWC, pravděpodobně chronograf Portofino s antracitovým číselníkem.

IWC Portofino Chronograph

Tyto elegantní hodinky s ocelovým pouzdrem průměru 42 milimetrů využívají upraveného stroje ETA Valjoux 7750, který se v hantýrce IWC označuje číslem 79320. Kalibr obsahuje 25 rubínů, mechanismus automatického nátahu a maximální rezerva chodu je 44 hodin. Kromě stopek ukazuje datum a den v týdnu. 

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*