DeWitt Twenty-8-Eight Regulator A.S.W.

DeWitt Twenty-8-Eight Regulator A.S.W.

DeWitt / Novinky

DeWitt v Basileji představí svůj první in-house kalibr

Nový rok je tady a BaselWorld coby největší hodinářská událost již na dohled. Pro švýcarskou značku DeWiit bude mít letošní veletrh zvláštní význam, představí zde totiž svůj vůbec první kalibr, který si výrobce sám navrhl a zkonstruoval.

Ačkoli byla značka DeWitt vždy známa pro své inovativní úpravy mechanických strojků, hodinky s in-house kalibrem v nabídce dlouho chyběly. Toho si byli hodináři dobře vědomi a tak již před třemi lety udělali první krůček k cestě, na jejímž konci byl právě vlastní mechanický strojek. Tím krokem bylo otevření nových výrobních prostor ve městě Myorin. Výrobce tak může být nezávislý na dodávce strojků od tradičních dodavatelů (ETA, Lemenia a další).

DeWitt Twenty-8-Eight Regulator A.S.W.

Nezávislost v řeči DeWitt již má své jméno, nazývá se Caliber DW8014 a v březnu jej výrobce v Basileji návštěvníkům předvede naostro, rovnou v novém modelu hodinek. Na příchod in-house strojku totiž DeWitt upozornil již na loňském ročníku, to pravé představení ale proběhne až letos.

Twenty-8-Eight Regulator A.S.W., tento poměrně komplikovaný název výrobce zvolil pro hodinky, kde  si jejich vlastní kalibr odehraje svou premiéru. Jejich design je poplatný uměleckému stylu Art Deco, který se v USA a Evropě rozšířil ve dvacátých a třicátých letech minulého století. Hlavní slovo tedy mají čisté linie bez komplikovaných tvarů. Zlaté pouzdro má průměr 46 mm, jeho tloušťka je pak téměř 13 mm.

Nepřehlédněte  Panerai L'Astronomo: nejneobyčejnější ze speciálních

První in-house strojek od DeWitt Caliber DW8014 v celé kráse

Safírové sklo obepíná pevná luneta, na které je dvanáct leštěných výstupků. Pod ním je pak vrstvený číselník, kterému  vévodí objekt v podobě výškové budovy z růžového zlata, v jejímž rozšířeném základu je náhled na tourbillon. Po obou stranách této dominanty  je náhled na soukolí strojku, vlevo je navíc malý ukazatel rezervy nátahu, která je při plném natažení úctyhodných 72 hodin.

DeWitt Twenty-8-Eight Regulator A.S.W.

Celý kalibr sestává z celkem 320 součástí a v DeWitt vyzdvihují především unikátní a patentovaný systém automatického sekvenčního nátahu hlavního pera.  K tomu slouží obvodový rotor, který je tvořen skutečně jen tenkým půlprstencem a nijak tak nezakrývá průhled na strojek.

Systém A.S.W. umožňuje energii, která dokáže strojek pohánět až celé tři dny, distribuovat z jednoho barelu konstantním tempem.

DeWitt Twenty-8-Eight Regulator A.S.W. (tech. parametry):

Strojek: Caliber DW8014 (první in-house strojek hodináře DeWitt), průměr 37 mm, tloušťka 6,37 mm, 34 kamenů, celkem 320 součástí, patentovaný systém A.S.W., nátah hlavního pera prostřednictvím periferního prstence (neruší náhled na strojek), rezerva chodu 72 hodin, frekvence strojku 18 000 kyvů/s (5 Hz), nepokoj Glucydur (nemagnetická nekorozivní slitina berylia, mědi a železa, stupeň tvrdosti dle Brinella 400)
Ukazatelé: centrální hodinová, minutová a sekundová ručka, ukazatel rezervy chodu (pozice 9)
Rozměry a materiál pouzdra: průměr 46 mm, tloušťka 12,875  mm, 18-karátové růžové zlato, rozteč nožiček 23 mm; zadní safírový průhled, víčko přichyceno k pouzdru šesticí šroubů
Sklíčko: konvexní safírové tloušťky, oboustranná antireflexní úprava
Luneta: 18-karátové zlato, pevná
Vodotěsnost: 30 m
Tah: řemen z krokodýlí kůže
Další: limitovaná edice 250 ks
Nepřehlédněte  IWC Schaffhausen podporuje misi Adventure Ecology

Zdroj: WorldTempus

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*