Daniel Craig jako ambasador Omegy láká na nové Seamastery

Novinky / Omega

Daniel Craig jako ambasador Omegy láká na nové Seamastery

K Jamesi Bondovi od nepaměti patřily i pořádné hodinky a je celkem jedno, zda to byly seika, rolexy nebo omegy. Časomíra, co nosil agent s povolením zabíjet, měla vždy o popularitu postaráno. Více než dvacet let Bonda v jeho filmových dobrodružstvích provázejí omegy a jinak tomu nebude ani v chystaném filmu. Daniel Craig se totiž stává tváří nových Seamaster Diver 300m.

Talentovaný Brit Daniel Craig ztvárnil agenta Jejího Veličenstva už čtyřikrát a není pochyb o tom, že se (nejen) pro roli Jamese Bonda narodil. Povedeným Spectre z roku 2015 však jeho angažmá coby filmového agenta MI6 nekončí a na cestě je další film, kde herec ukáže novou kolekci nesmrtelných seamasterů, pro které se vžilo označení bondovky.

Letos uplynulo už 25 let od uvedení prvních Seamaster Diver 300m a od představení předchozí generace uběhlo sedm let. Omlazení této modelové linie bylo od Omegy vítaným překvapením letošního Baselworldu, kam se celý Swatch Group už možná víckrát nevrátí.

Poprvé ve filmu už v roce 1995

Seamaster 300m (reference 2541.80) se na filmovém plátně objevily poprvé v roce 1995 a to na zápěstí Pierce Brosnana ve filmu Zlaté oko (v originálním názvu Golden Eye).  Stejný model, jen novější reference (2561.80 a 2531.80) pak Brosnana doprovázel i v dalších třech filmech (Zítřek nikdy neumírá, Jeden svět nestačí a Dnes neumírej).

Nepřehlédněte  Omega Speedmaster Moonwatch Apollo 15. Limitovaná edice ke 40letému výročí přistání na Měsíci

Nové Seamastery 300m přichází s řadou novinek. Jsou o něco větší, průměr totiž činí 42 milimetrů a na první pohled zaujme jejich obměněný číselník. Je totiž keramický a jeho plochu zdobí laserované vlnky. Ty zmizely s předchozí generací a musím říci: je dobře, že jsou zpátky a navíc výraznější, než kdy dřív!

Lavina změn v čele s novým strojkem

Další změnou je přesun okénka datumky z trojky na šestku, což číselníku dává symetrii a celkově to hodinkám víc sluší. Hlavní lákadlo se ale skrývá uvnitř, je jím zcela nový kalibr Master Chronometer 8800. Strojek s vysokou odolností vůči magnetickému poli síly 15 000 gaussů vůbec poprvé přichází do řady Seamaster 300.

Předchozí generace totiž ještě spoléhala na Calibre 2500, tedy upravený stroj ETA 2892-2 s krokem Co-Axial. Stejně jako další in-house strojky Omega je i tento 3,5hz, oscilátor tak každou hodinu vykoná 25 200 kyvů. V tomto směru tedy obrovský krok kupředu. Celkem je k dispozici 14 různých provedení hodinek, z nichž šest je ocelových a 8 tvoří kombinace oceli a 18k zlata Sedna.

Nepřehlédněte  Koncern Richemont hlásí silné prodeje

Daniela Craiga hodinky fascinují od mládí

Daniel Craig není v hodinářském světě žádným nováčkem, miniaturní strojky jej totiž fascinovaly už od dětství, kdy mu učarovaly zejména potápěčské hodinky, láska k časomíře mu zůstala a dnes má krom Omegy rád i Rolex.

Počítá se k velkým fanouškům prvních Planet Ocean, které ukázal ve filmu Casino Royale. Těchto hodinek si váží natolik, že prý téměř neopouštějí stěny jeho sejfu. Má totiž obavy, že by je mohl ztratit.

Sympatická mu je však i řada Seamaster 300m právě pro jejich krásný modrý číselník a jednoduchost. Oceňuje také jejich kompaktnost a tím v porovnání s Planet Ocean i nižší hmotnost, proto je rád nosí k obleku. A kde k nim přišel? Jednou prý v antikvariátu zahlédl starší kus a neodolal. Vůbec první kus své dnešní hodinářské sbírky koupil před lety v Budapešti za své první pořádné vydělané peníze.

Na reklamním snímku má Daniel Craig verzi s modrou keramickou lunetou, chromovým číselníkem a  modrým kaučukovým řemínkem. Nechme se tedy překvapit, zda v nové bondovce ukáže i další varianty.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*