Corum Admiral´s Cup Minute Repeater Tourbillon

Corum Admiral´s Cup Minute Repeater Tourbillon

Corum / Novinky

Corum Admiral´s Cup Minute Repeater Tourbillon nově z kvalitního titanu

Admiral´s Cup je v nabídce značky Corum jistě tou nejznámější kolekcí vůbec  a za více než půl století existence vznikla řada rozličných variant. Jednou z posledních byla v roce 2009 uvedená verze s dvěma vysokými komplikacemi. Ta bude nově k dispozici také s pouzdrem z velmi kvalitního titanu třídy 5.

Corum Admiral´s Cup jsou mezi lidmi, kteří tráví na moři někdy i více času než na souši právem vyhledávanou trofejí. Kolekce nedávno oslavila padesátku a proto byla uvedena speciální edice s in-house strojkem kombinující dvě vysoké hodinářské komplikace.
První je tourbillon, který díky otočenému uložení nepokoje stírá vliv gravitace na chod mechanismus, čímž se částečně eliminuje rozdíl v přesnosti chodu v závislosti na poloze nepokoje.

Corum Admiral´s Cup Minute Repeater Tourbillon

Druhá pak je minutová repetice, jedna z nejstarších hodinářských komplikací, která slouží k identifikaci celé hodiny, čtvrthodiny a minuty – odbíjené tóny se totiž liší výškou a tónem. Kladívka, která každou minutu udeří do gongu jsou v případě nových Corum vyrobeny z odolné kalené oceli,  přesné složené slitiny gongu je pak pečlivě střeženým firemním tajemstvím.

Nepřehlédněte  Aerowatch Les Grandes Classiques se strojkem z 50. let

Základem je in-house strojek CO 010, jehož vývoj na plné dva roky zaměstnal ty největší odborníky hodinářského řemesla. Jen 160 hodin trvá u každého kusu ruční zdobení můstků spolu s kompletací všech 331 komponent v jeden celek. Svůj čas si vyžádá také vyladění odbíjecího mechanismu.

Strojek Corum CO 010

Výše uvedené tak jednoznačně signalizuje, že nové Corum nebudou právě masovou záležitostí, a objem výroby je  v tomto případě skutečně značně limitní, zhotoveno bude pouhých 15 kusů.

Pouzdro průměru 45 milimetrů má pověstný tvar dvanáctiúhelníku a je vyrobeno z velmi kvalitního titanu páté třídy. Materiál je velmi odolný vůči všem mechanickým vlivům i korozi, a svým povrchem se přitom tolik neliší od kvalitní nerezové oceli. Velmi rozdílné jsou ale možnosti obrobitelnosti, které jsou při použití běžných obráběcích technik u této třídy titanu značně limitované.

Corum Admiral´s Cup Minute Repeater Tourbillon Titanium

Z pouzdra vyčnívají mohutné packy (rozteč 22 mm), mezi které je upnut kožený řemen s titanovou jazýčkovou sponou. Mohutnou šroubovací signovanou korunku chrání masivní výstupky pouzdra.

Neméně zajímavý je číselník hodinek, kdy běžný neprůhledný materiál nahradil transparentní safír s PVD filmem. Ten tak poskytuje náhled na některé součásti vzácného mechanismu. U pětkové pozice je odhalený tourbillon, kde lze pozorovat neúnavné kmitání setrvačky, která se při plném nátahu nezastaví rovných 100 hodin.

Nepřehlédněte  Omega představila globální reklamní kampaň k výročí systému Co-Axial

Corum Admiral´s Cup Minute Repeater Tourbillon TitaniumHodinové indexy na čtyřech hlavních pozicích střídá číslování minutové stupnice. Hodiny jsou na skloněném okruží ciferníku prezentovány monochromatickými námořními vlajkami.

Nad číselníkem je uchyceno klenuté safírové sklo, které obepíná dvanáctihranná luneta. Tento leštěný titanový prvek je otočný a má jednu skrytou funkci – slouží totiž jako natahovač systému repetice. Důvodem tohoto konstrukčního řešení namísto obvyklého tlačítka bylo zejména zachování čistoty designu.

Corum Admiral´s Cup Minute Repeater Tourbillon 45 byly představeny již loni v Basileji, tehdy ale s pouzdrem z 18kt růžového zlata, vyrobeno bylo rovných 10 kusů a cena každého z nich byla rovných 290 tisíc dolarů. Nová titanová verze tak bude o něco levnějším a zájemci si musejí připravit něco přes 277 tisíc USD.

Zdroj: Corum, WorldTempus

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*