Breitling Aviator 8 Etihad Airways Limited Edition

Breitling Aviator 8 Etihad Airways Limited Edition

Breitling

Breitling utužuje spolupráci s Etihad Airways

Mezi švýcarskými značkami bychom jen obtížně hledali jinou, která je s letectvím spojena tolik jako Breitling. Blízkost s aviatikou dokazuje i zatím nejnovější přírůstek Aviator 8 Days & Date, který vznikl ve spolupráci s aerolinkami Etihad Airways. Hodinky budou zpočátku v prodeji pouze v metropoli Spojených arabských emirátů.

Nová limitovaná edice je postavena na známém modelu Aviator 8 s ukazatelem data a dne v týdnu. Celá kolekce Aviator 8, čítající i 3ručkové modely, chronografy a world timery, byla uvedena začátkem minulého roku.

V jistém smyslu tehdy šlo také o představení nového šéfa značky Georgese Kerna, který před nástupem do Breitlingu dlouho zastával stejný post u IWC. Breitling vede od června 2017 a Aviator 8 byla první kolekce, představena pod jeho taktovkou.

Arabština na číselníku i věncích dne a data

Nová limitovaná edice je vůči základnímu modelu hned v několika ohledech speciální. Předně je to zpracování ocelového pouzdra, které dostalo odolnou PVD úpravu. Neméně výrazné jsou pak arabské číslice na hodinových pozicích. Pátým nejpoužívanějším jazykem k uživateli mluví také popisky datumové věnce i okruží názvů dnů v týdnu. Angličtinu tedy nečekejte. Na designu nové časomíry se přímo podílelo příslušné oddělení aerolinek.

Nepřehlédněte  Herbert Nitsch chce pokořit hranici 800 stop pod vodní hladinou
Breitling Aviator 8 Etihad Airways Limited Edition

Luneta s výraznými bočními vroubky je otočná v obou směrech, červeně zbarvený trojúhelník pak značí pozici 12.hodin

Prodej exkluzivně v Abu Zabí

Uvnitř 41mm pouzdra tempem 28 800 kyvů za hodinu kmitá setrvačka strojku Breitling 45, což je v názvosloví značky výraz pro známý strojek ETA 2834-2. Strojek má 29 ložiskových uložení, obousměrný automatický nátah a rezervu chodu 38 hodin. Samozřejmě se jedná o chronometr, což ostatně připomíná i nápis ve spodní polovině číselníku.

Hodinky byly představeny během tradičního newyorského týdne módy, jehož byly aerolinky letos oficiálním partnerem. V plánu je výroba pouhých 500 kusů těchto hodinek, a do konce roku budou k dostání exkluzivně jen v Abu Zabí. Od ledna 2020 pak budou k dostání celosvětově a to za 4 995 dolarů (asi 117 tisíc korun).

Zdroj: Breitling

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*