Ball Watch One Hundred Twenty

Ball Watch One Hundred Twenty

Ball Watch Co. / Novinky

Ball Watch Trainmaster One Hundred Twenty aneb 120 let synonymem přesnosti

V dubnu to bylo 120 let, kdy byla společnosti Ball watch jmenována oficiální časomírou americké železnice a při této příležitosti byl představen nový přírůstek do rozsáhlé kolekce Trainmaster. V modelu One Hundred Twenty se snoubí 18k zlato, neodmyslitelné tritiové trubice pro skvělou čitelnost za tmy a decentní vzhled.

Byl duben roku 1981 a nedaleko drážního depa v Kiptonu v Ohiu dochází k čelní srážce dvou vlaků, při které vyhaslo několik lidských životů. Jak zanedlouho ukázalo vyšetřování na vině byly nepřesné hodinky jednoho ze zaměstnanců.Toto zjištění vedlo nejvyšší představitele americké železnice, aby k dodržování přesného času tamních vlakových spojů jmenovali zakladatele značky Ball watch (Webb C. Ball).

Ball Watch One Hundred Twenty

Měl také za úkol vyvinout přesnou časomíru, která zajistí, aby se podobná tragédie už nikdy neopakovala. Krátce na to se americká železnice stává synonymem přesnosti a lidé si dle příjezdů a odjezdů vlakových spojů dokonce nastavují hodinky. Uvedení nového modelu jasně deklaruje, jak důležitým momentem tato událost pro značku byla.

Dnes je sice hlavní ústředí značky ve Švýcarském Neuchatelu, původem jde ale americkou značku. Ta původně u svých hodinek používala strojky americké produkce (Elgin, Hamilton, Waltham). Dnes již používá výhradně švýcarské strojky, které po úpravách vsazuje do svých hodinek.

Nepřehlédněte  Lyžař Didier Cuche ambasadorem Corum

Ball Watch One Hundred Twenty

Kulaté pouzdro hodinek je vyrobeno z 18k zlata a v průměru má necelých 40 milimetrů. Šedý nebo stříbrný číselník oživují zlaté indexy, kterým stejně jako ručkám nechybí samonapájecí mikrotrubice pro bezchybný odečet času za všech podmínek. Povrch číselníku je zdoben jemnou paprskovitou strukturou. V horní části najdeme logo značky, v jeho dolní polovině pak označení pohonu a stupeň vodotěsnosti. Ten je 30 metrů a hodinky tak hluboko pod vodní hladinu rozhodně nepatří. Ostatně, že nebudou s vodou nijak dobrými přáteli dokazuje i kožený řemínek, na kterém se hodinky dodávají. Naproti tomu je mechanizmus konstruován pro velkou odolnost vůči nárazům až 5 000 G.

Ball Watch One Hundred Twenty

Jak jsme již u Ball watch zvyklí, dovnitř pouzdra je vsazen strojek ETA 2892 se zdobeným rotorem. V každém případě jde o velmi zajímavý kousek, který svým designem připomíná třeba Omegy Aquaterra.

Ball Watch Trainmaster One Hundred Twenty (technické parametry):

Strojek: ETA 2892 mechanický s automatickým nátahem; 21 kamenů; frekvence 28 800 kyvů/h (4 Hz)
Ukazatelé: hodiny, minuty, sekundy, datum
Rozměry a materiál pouzdra: průměr 39,5 mm; tloušťka 10,5 mm; 18 zlato
Sklíčko: konvexní safírové s antireflexní vrstvou
Číselník: šedý nebo stříbrný s paprskovou texturou, ručky a hodinové indexy s tritiem (výborná čitelnost za tmy), datum (pozice 3)
Korunka: 18k zlato, šroubovací
Tah: kožený řemen z krokodýla se zlatou sponou
Další: odolnost vůči otřesům 5 000 G
Cena: 5000 €
Nepřehlédněte  Oris Carlos Coste LE Cenote Series

Zdroj: Ball Watc co., WatchUSeek

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*