Jaeger-LeCoultre Deep Sea Vintage Chrono

Jaeger-LeCoultre Deep Sea Vintage Chrono

Jaeger-LeCoultre / Novinky

Jaeger-LeCoultre Deep Sea Vintage Chrono: zatím tajné

Již v příštím týdnu se otevřou brány hodinářské výstavy SIHH a Jaeger-LeCoultre je další manufakturou, která nedokázala  uhlídat všechny novinky. Jednou z nově představených bude vintážní chronograf Deep Sea, který navazuje na vloni uvedený Deep Sea Alarm.

Vloni Jaeger-LeCoultre představil reedici svých legendárních potápěčských hodinek s budíkem, jehož signalizace pod vodou potápěčům přikazovala začít s návratem zpět na mořskou hladinu. Pro letošní sezónu se proslulí hodináři JLC rozhodli následovat legendu a na slavné jméno kolekce Deep Sea opět navázat. Tentokráte však nikoli s netradičním mechanickým budíčkem, ale s komplikací o mnoho běžnější, totiž chronografem.

Jaeger-LeCoultre Deep Sea Vintage Chrono

Design hodinek se od původního neodklonil ani o píď, zůstává tak jednoduše zpracovaný číselník spolu s v jednom směru otočnou lunetou se zřetelným znázorněním hlavních pozici rovnoramennými trojúhelníky.

Na samotném číselníku se již vzhledem ke komplikaci jisté změny odehrály. Předně, pod dvanáctkou je úplné logo Jaeger-LeCoultre, které ve spodní polovině doplňuje nápis "Automatic". Psaný font dodává na vintážním vzhledu a tak by nezasvěcený jen obtížně hádal, kdy byl tento chronograf vůbec představen.

Nepřehlédněte  Chopard Grand Prix de Monaco Historique

Jaeger-LeCoultre Deep Sea Vintage Chrono

Mechanický kalibr 751G s automatickým nátahem a frekvencí setrvačky 4 Hz slibuje vysokou a roky přetrvávající přesnost chodu. Kromě trojice středových ručiček kalibr při aktivním chronografu uvádí do pohybu také  dvojici sčítačů: u pozice "3" je to půlhodinový, vedle devítky pak 12-hodinový. A datumka? Tu u hodinek nehledejte, což ale zároveň dodává číselníkové konfiguraci na vyváženosti a to není nikdy na škodu.  Ciferník překrývá klenuté plexisklo, oděru odolný korund nečekejte.  

Jaeger-LeCoultre Deep Sea Vintage Chrono

Z ocelového pouzdra průměru 41 milimetrů na obvyklých pozicích vystupuje korunka k nastavení času i ručnímu nátahu strojku spolu s dvojicí ovladačů stopek. Víčko hodinek je ocelové se středovou rytinu potápěče a obvodovým značením loga značky a stupně vodotěsnosti (100 m).

Nové Jaeger-LeCoultre Deep Sea Vintage Chronograph nejsou limitovanou edicí, hodinky by tak měly být dostupné u všech prodejců JLC, přednost ale tradičně dostanou značkové butiky. Podrobnější informace dostaneme s největší pravděpodobností příští týden v rámci SIHH 2012.

Zdroj: WatchProSite.com

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*