Prezentace Omega na ostrově Capri

Prezentace Omega na ostrově Capri

Omega

Omega Planet Ocean s novými strojky. Přehled dostupných variant

Letošní klíčovou událostí společnosti Omega bylo bezesporu představení nového in-house strojku s označením 9300, které se odehrálo na veletrhu v Basileji. Spolu s ním byla uvedená i nová linie Planet Ocean, která je nyní již v prodeji. V článku naleznete přehled vyráběných variant i nový obrazový materiál.

Calibre 9300 a jeho exkluzivnější varianta 9301 s můstkem a rotorem z 18kt zlata znamená pro výrobce jedno důležité prvenství, jde o první manufakturní strojek se soukolím Co-Axial a chronografem. O strojku i nové kolekci Planet Ocean jsme již psali v dubnovém článku, tehdy ale přeci jen byly některé informace kusé a nebylo úplně jasné, v jakých variantách se nové Planet Ocean nakonec objeví v prodeji. Koncem května ale OMEGA uspořádala tiskovou konferenci na ostrově Capri, kde byla celá produktová linie podrobně a v přátelské atmosféře novinářům prezentována.

Prezentace Omega na ostrově Capri

Součástí bylo i promítání nového stejnojmenného filmu (Planet Ocean), za kterým stojí filmař a ekolog Yann Arhtus-Bertrand se svojí organizací Good Planet.

Omega projekt spolufinancovala a film tak bude bezplatně k dispozici pro pedagogické účely i ekologickým organizacím po celém světě. Nutno poznamenat, že Bertrand patří mezi známé a respektované filmaře, jeho poslední počin s názvem Home (domov) totiž podle posledních informací zhlédlo přes půl miliardy lidí.

Omega Planet Ocean Calibre 9300 Liquidmetal

Hlavní hodinkovou hvězdou setkání samozřejmě byla speciální edice nových Planet Ocean Liquidmetal. Výrobce již před časem uvedl 42mm verzi původního modelu, kde byla slitina Liquidmetal použita vůbec poprvé. Tehdy šlo o limitovanou edici (1948 vyrobených kusů), jejíž cena byla oproti běžnému modelu s ocelohliníkovou lunetou vyšší asi o 25 tisíc korun.

První Omega Planet Ocean Liquidmetal (42 mm)

V případě nového modelu je ale číselník i keramická vložka lunety v modrém provedení, z luxusního materiálu Liquidmetal je pak vyhotoveno její číslování a indexování. Liquidmetal se s keramikou během výrobního procesu dokonale propojí, celek tak působí jedinečným dojmem a pyšní se skvělými mechanickými vlastnostmi.

Nepřehlédněte  Omega Seamaster 1948 Co-Axial London 2012

Mohutné 45,5 milimetrové pouzdro je vyrobeno z vysoce kvalitního titanu, který charakterizuje stupeň 5, dřívější titanové hodinky Omega přitom byly z titanu 2.stupně.
Ve slitině je použito malé množství hliníku a vanadu, což dává výslednému materiálu mnohem lepší mechanické vlastnosti, než jakými se mohou pochlubit hodinky z titanu běžné třídy.

Omega Planet Ocean Chrono Calibre 9300 Liquidmetal

Širší jsou také možnosti obrobitelnosti a dokončovacích povrchových úprav a hodinky, přestože jsou titanové, mají povrch světlý jako kusy vyrobené z oceli. To vše v kombinaci s keramikou a patentovanou slitinou Liquidmetal zaručuje, že hodinky snadno odolají zubu času a budou tak stále vypadat jako nové.

Prvotřídní materiály opatrují neméně hodnotný strojek (Calibre 9300), ve zkratce jde o mechanický chronograf se sloupkovým kolem a systémem Co-Axial, jehož velkou devizou je setrvačka z křemíku (Si 14). Na všechny takové hodinky výrobce nově dává čtyřletou záruční lhůtu.

Omega Planet Ocean Chrono Calibre 9300 Liquidmetal

Hodinky budou k dispozici na modrém gumovém řemenu nebo s titanovým tahem, doporučená cena takové verze je 10 500 USD (asi 200 tisíc korun).

Nová kolekce Omega Planet Ocean na oficiálním videu:

Omega Planet Ocean Calibre 9300

Samozřejmě se nezapomnělo ani na milovníky staré dobré a především hmotné oceli, v prodeji tak budou i verze z tohoto tradičního materiálu.

Zájemci si ale budou muset nechat zajít chuť na svěží modré provedení číselníku a lunety, k mání bude známá oranžová a černá verze. Lišit se bude i materiál v jednom směru otočné lunety, při doporučené ceně okolo 165 tisíc korun to na Liquidmetal jednoduše nevyjde (černá luneta by však měla být keramická, z hliníku bude jen oranžová). Naopak při volbě lunety zdobené 42 diamanty o celkové hmotnosti 2,67 karátů bude cena hodně nad 200 tisíc korun.

Nepřehlédněte  Omega Aqua Terra 44 London: speciální edice k londýnským hrám

Omega Planet Ocean Calibre 9300

V každém případě ale zůstává primární přednost v podobě nové in-house strojku, která na rozměrném číselníku dokáže při plném nátahu oživit až sedm pohyblivých prvků na dobu rovných 60 hodin. Tak dobrá, při aktivním chronografu, to bude přeci jen o něco méně.

Číselník je oproti první verzi o něco přehlednější, zmizel totiž jeden sčítač chronografu a na subciferníku u "3" se nově načítají hodiny i minuty. Plocha ciferníku je tak nyní souměrná v obou na sebe kolmých osách, což designu přidává na čistotě.

Omega Planet Ocean Calibre 9300

Společným prvkem obou verzí je transparentní dýnko, jehož safírový průhled částečně odhaluje nový strojek. Vidět je tak rotor i rhodiované můstky ozdobené ženevskými pruhy (Côtes de Genève in Arabesque).

Cena nových Omega Planet Ocean Chrono Calibre 9300 se bez ohledu na provedení (barva číselníku a lunety, tah × řemen) zastavila nad částkou 160 tisíc korun.

Hodinky budou k dispozici v následujícím provedení:

  • 232.30.46.51.01.002: ocelové pouzdro na ocelovém tahu, oranžová luneta, černý číselník
  • 232.32.46.51.01.003: ocelové pouzdro, černý gumový černě prošitý řemen, tmavá luneta, černý číselník, stříbrná dvanáctka
  • 232.30.46.51.01.001: ocelové pouzdro na ocelovém tahu, tmavá luneta, černý číselník
  • 232.32.46.51.01.005: ocelové pouzdro, gumový oranžově prošitý černý řemen, tmavá luneta, černý číselník, oranžová dvanáctka
  • 232.32.46.51.01.001: ocelové pouzdro, oranžový gumový řemen s oranžovým prošíváním, oranžová luneta, černý číselník
  • 232.30.46.51.01.003: ocelové pouzdro, černý gumový černě prošitý řemen, tmavá luneta, černý číselník, oranžová dvanáctka
  • 232.18.46.51.01.001: ocelové pouzdro, černý kožený řemen s černým prošíváním, luneta s 42 diamanty, černý číselník
  • 232.15.46.51.01.001: ocelové pouzdro na ocelovém tahu, luneta s 42 diamanty, černý číselník
Nepřehlédněte  Princ William měl ve svatební den hodinky OMEGA Seamaster

Omega Planet Ocean Calibre 8500

Inovací se dočkala i verze bez chronografu, která bude opět k dispozici ve dvojí velikosti, majitelé útlejšího zápěstí tak sáhnou po 42 mm verzi, pánové s objemnějšími pažemi pak uvítají variantu s 45,5 milimetrovým pouzdrem.

Nejvyšší verze bude opět z prvotřídního titanu a lunetou se vzácnou kombinací keramiky a Liquidmetalu, k dispozici bude na modrém pryžovém řemenu nebo titanovém tahu. Tato modifikace bude k dispozici jen s větším pouzdrem.

Omega Planet Ocean Calibre 8500 Liquidmetal

Společným prvkem titanové i ocelové verze, u které bude na výběr mezi oranžovou a tmavou lunetou, je manufakturní strojek Calibre 8500.

Ten sice Omega již nějakou dobu používá, třeba u některých modelů řady DeVille, nicméně nová verze přichází ve znamení zmíněného unikátního materiálu Si 14, který si po desítky let udrží své vynikající vlastnosti a navíc je nemagnetický.

Omega Planet Ocean Calibre 8500 Liquidmetal

Cena hodinek se bude pohybovat okolo 120 tisíc korun, verze Liquidmetal bude stejně jako varianta s lunetou osázenou diamanty citelně dražší.

Omega Planet Ocean Calibre 8520 Ladies

Na ostrově Capri byla představena i vůbec nejmenší variace Planet Ocean. Je jí dámský model s průměrem pouzdra 37,50 milimetru. Uvítají jej tedy milovnice mohutných hodinek s přehledným ciferníkem, pro které je ale pánská 42 mm verze přeci jen příliš velká.

Na výběr bude varianta s černou nebo bílou lunetou (keramika), nejdražší verze pak bude ozdobena dvaačtyřiceti diamanty o celkové hmotnosti 1,55 karátu.

Omega Planet Ocean Calibre 8500 Liquidmetal

Srdcem hodinek je inovovaný co-axiální kalibr 8520, který rovněž nese nálepku Si 14 signalizující vysokou kvalitu a dlouhou životnost celého ústrojí a také čtyřletou záruku.

Zdroj: Omega watches, Watchtime, Business Insider

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*