Jaeger-LeCoultre - Deep Sea Chronograph

Jaeger-LeCoultre - Deep Sea Chronograph

Jaeger-LeCoultre / Novinky

Nové Jaeger-LeCoultre Deep Sea s unikátní indikací stavu chronografu

Deepsea není jen označení nejvodotěsnějších hodinek Rolex, podobně jsou pojmenovány i legendární potápěčské hodinky u Jaeger-LeCoultre. Dříve uvedený vintážní chronograf se nedávno dočkal omlazení a v rámci faceliftu mírně narostl a dostal také indikátor aktivních stopek.

Manufaktura svůj chronograf Deep Sea Vintage letos vybraným novinářům předvedla v rámci výstavy SIHH a hodinky získaly zaslouženou pozitivní kritiku. Časomíra zaujala na dnešní poměry menším průměrem 40,5 mm, dobovým designem kopírujícím původní vzhled z padesátých let, zůstalo i pro hodinky dříve typické plexisklo. V minulém roce se legendární potápěčské hodinky dočkaly reedice s mechanickým budíkem.  

Novinka si vzhled zachovává, přináší ale několik výrazných změn. Předně je to větší rozměr, ocelové pouzdro bude mít nově 42 milimetrů a blíží se tak dnešním běžným proporcím.
Uvnitř pláště je uložen strojek JLC 758 tloušťky 6,80 mm, který je složen z 340 dílů a obsahuje 47 rubínů. Setrvačka vykoná každou hodinu 28 800 kyvů, strojek má automatický nátah a plná rezerva chodu je 65 hodin.

Jaeger-LeCoultre - Deep Sea Chronograph

Změnila se i konfigurace číselníku, kdy na pozici "6" přibyla mimostředná vteřinka, umístění sčítačů chronografu pak zůstalo beze změny. Nová je ovšem indikace aktivního chronografu v horní polovině číselníku pomocí drobné apertury. Mechanismus tvoří dva disky, červený a bílý. Bílá přitom signalizuje, že je chronograf připraven k zahájení měření, jakmile jsou stopky spuštěny, je vidět jak bílý, tak i červený disk. Po zastavení chronografu je pak apertura probarvena červeně. Do okamžiku vynulování je tedy potápěč pod vodní hladinou jasně informován, že nemůže začít s novým měřením.

Nepřehlédněte  Obří sbírka hodinek Swatch prodána za 6,65 milionu dolarů

Jde o vůbec první náramkové hodinky s touto indikací stavu chronografu, zdrojem inspirace přitom bylo historické zařízení Jaeger-LeCoultre jménem Chronoflight. Tento přenosný chronograf byl zkonstruován již v roce 1930 a sloužil civilnímu letectvu, využití ale našel i v armádě. Zařízení obsahovalo hned několik sčítačů, umožňovalo také výpočet dobu letu a plánování mezipřistání.

Jaeger-LeCoultre Chronoflight (1953)

Hodinky odolají tlaku 100 metrů vodního sloupce, celkově pak vyhovují normě ISO 6425, ve které je zakotvena i odolnost vůči magnetickému poli a proti otřesům. Ručky i indexy jsou vybaveny SuperLuminovou, která prý odolá zubu času.

JAEGER-LECOULTRE - Deep Sea Chronograph

Změnou oproti vintážnímu chronografu je také luneta. Ta je nově otočná a namísto dvanáctihodinové stupnice jsou na ní vyznačeny pětiminutové intervaly. Podobný naopak zůstal kožený řemen, je také perforovaný a zakončený trnovou přezkou z nerezové oceli.
Doporučená cena hodinek bude 10 800 $, což odpovídá ceně zmíněných Rolex Deepsea (10 650 dolarů).

Nový chronograf Jaeger-LeCoultre Deep Sea na oficiální video-prezentaci:

Zdroj: Jaeger-LeCoultre

Štítky:

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*