Breitling SuperOcean Héritage Chronograph 44

Breitling SuperOcean Héritage Chronograph 44

Breitling

Breitling na BaselWorld 2012

Breitling na výstavě v Basileji představil celou řadu novinek. Známé kolekce se dočkaly nových přírůstků, a světlo světa spatřily i zcela nové designy. Pojďme si tedy všechny novinky, které mohli návštěvníci největší hodinářské výstavy vůbec na stánku obdivovat, krátce představit.

Příznivci Breitlingu mohou být s nadílkou novinek představených na letošním BaselWorldu docela spokojeni. Kromě již známých kousků si totiž několik modelů na výstavišti odbylo svou premiéru. A můžeme říci, že Breitling už dnes nelze vnímat jako výrobce, pro kterého byla nejvyšší komplikace chronograf spolu s GMT. V článku tak naleznete hned dva modely, které se této představě vymykají a přicházejí se zajímavými komplikacemi, které jsme doposud v řadách Breitling neviděli.

Breitling SuperOcean Héritage Chronograph 44

Řada SuperOcean Héritage spoléhá na retrodesign, kterému vintážní vzhled dodává i oblíbený pletený ocelový tah označovaný jako mesh. SuperOcean Héritage sice již v nabídce v chronografu nějakou dobu je, nicméně novinka přichází s menším průměrem (44 vs. 46 mm u starší verze), jiným strojkem (Breitling 23 vs. Breitling 13) a tím i jinou konfigurací číselníku.

Na něm totiž krom mimostředné sekundovky najdete jen jeden sčítač stopek – u trojky se totiž načítají minuty odměřovaného úseku, přičemž ručka oběhne jednou dokola každých 30 minut. Pouzdro je konstruováno s vodotěsností 200 metrů, podoba otočné lunety s hliníkovou vložkou se nemění.

Breitling SuperOcean Héritage Chronograph 44

Hodinky budou kromě tahu mesh dostání na koženém řemenu, perforovaném gumovém pásku Ocean Racer nebo celistvém Diver Pro.

Breitling SuperOcean Héritage Automatic a Chronograph 44 Rose Gold

Představena byla také speciální verze, jež má kruhovou stupnici lunety vyrobenou z 18karátového zlata. Takovou ozdobu dostane nejen nový chronograf velikosti 44 mm, ale i levnější tříručkový model s průměrem pouzdra 42 milimetrů.

Nepřehlédněte  Breitling Montbrillant A01: klasika nově s in-house strojkem

Breitling SuperOcean II a SuperOcean Chrono II

Stejný prvek dostaly také známé modely SuperOcean 44 s pouzdrem s vodotěsností rovnou 10 × vyšší, tedy 2 000 metrů, uvnitř kterého kmitá setrvačka strojku Breitling 17 (upravená ETA 2824-2), a SuperOcean Chronograph II, který využívá strojku Breitling 13 (ETA7750).

SuperOcean Chronograph M2000

Tento chronograf je neobyčejný svou konstrukcí tlačítek, která dovoluje plné používání stopek i při obrovském tlaku odpovídajícího 2 000 metrům vodního sloupce. Právě mačkání tlačítek pod vodou je častou příčinou vytopení hodinek a proto je nepsaným pravidlem pod hladinou tlačítka a tedy chronograf nepoužívat. Limity jsou ale od toho, aby se překonávaly a novému chronografu SuperOcean M2000 se to evidentně daří.

Jde o masivní hodinky, jejichž ocelové pouzdro měří bez korunky celých 46 mm, tloušťku pouzdra výrobce nezveřejňuje, nicméně bude se pohybovat okolo 16 – 18 milimetrů. Takovou tloušťku však má řada breitlingů, jmenovitě Super Avenger, Chronomat Evolution i 01 nebo starší, ale stále velmi oblíbené a podle mnohých nepřekonané SuperOcean Steelfish.

Breitling SuperOcean Chronograph M2000

V tomto případě se tloušťka podařila udržet pod dvěma centimetry pouze díky použití strojku Breitling 73 SuperQuartz, který přece jen není tak tlustý a zbývá proto i místo pro 4milimetrové safírové sklo s oboustrannou antireflexní úpravou.

Strojek umožňuje odměřovat až 12-hodinové časové úseky s přesností 1/10 sekundy. Náhled na datumový věnec je na pozici 4,5. Mohutný plášť hodinek může doplnit jak ocelový tah Professional III, tak i kůže nebo kvalitní gumový řemen.

Transocean Chronograph Unitime

Současná vlajková loď výrobce bude vyhledávanou časomírou především pro horlivé cestovatele. Důvod? Perfektní přehled o času ve všech 24 časových zónách jedním pohledem na informacemi nabitý číselník.

Nepřehlédněte  Breitling uvádí kolekci Premier

Tuto hodinářskou komplikaci ale nebylo možno zvládnout bez úplně nového strojku a tak je nový model současně premiérou in-house kalibru B05, který vychází z prvního manufakturního strojku Calibre B01, jež byl představen v Basileji před třemi lety.

Breitling Transocean Chronograph Unitime

Konstrukce navenek sestává z dvojice otočných disků, na jednom je 24-hodinový denní cyklus, na druhém pak názvy 24 světových měst reprezentující stejný počet časových pásem. Čas ukazující hlavní ručky, přitom vždy odpovídají časovému pásmu na pozici "12".  

Nový modul světových časů umožňuje rychlé nastavení času v hodinových krocích otáčením korunky v obou směrech. Kromě centrální hodinové ručky se otáčením bude korigovat také 24-hodinový disk spolu s datumovkou, která je umístěn na pozici "4,5". Prstenec s názvy měst, který bude k mání v několika světových jazycích, obsahuje také indikátor pro letní čas.

Breitling Transocean Chronograph Unitime

Výhodou je, že při této operaci běží sekundová i minutová ručka dále bez přerušení, proto je nastavení přesného času při příletu do země s časovým posunem velmi snadné. Toto nastavení nemá vliv ani na počítání stopek, je-li tedy chronograf aktivní, pak se časový úsek bude bez přerušení dále načítat.

Nový strojek je uložen v pouzdře průměru 46 milimetrů, které může být v základu zhotoveno s leštěné nerezové oceli, zájemci si ale budou moci poručit i verzi z 18kt zlata.
Setrvačka strojku B05 s certifikací COSC Chronometer kmitá na obvyklé frekvenci 4 Hz, obsahuje 56 ložiskových kamenů a nabízí rezervu chodu přes 70 hodin.

Nepřehlédněte  Breitling podpoří své chronografy s in-house strojkem pětiletou zárukou

Netradiční komplikaci světových časů doplňuje chronograf s přesností 1/4 sekundy. Designem se kolekce drží rysů definovaných řadou Transocean, proto nepřekvapí jako doplněk pletený ocelový tah mesh nebo kožený řemen. Cena hodinek začíná na 11 200 dolarech.
 

Transocean QP

Vlastně až do letošního roku nebyla značka Breitling spojována s vysokými komplikacemi, výstava v Basileji to ale změnila. Kromě cestovního chronografu byly totiž představeny i hodinky s věčným kalendářem.

Breitling Transocean QP

Jak ale naznačuje pouzdro z 18karátového zlata a především jen 25 vyrobených kusů, nové Transocean QP rozhodně nebudou žádnou masovou záležitostí. A co tak trochu tajemná zkratka QP? Jde o fra ncouzský akronym quantieme perpetuel a znamená věčný.
Znalci vědí, že Breitling nemá ve svém portfoliu in-house strojek s touto komplikací, proto je použitý Breitling 29 modifikací strojku ETA 2892-A2 (38 kamenů, 4 Hz) s příslušnými moduly.

Na číselníku jsou hned čtyři ukazatelé, a to v následující konfiguraci:

  • pozice "3": měsíční fáze
  • pozice "6": 12-hodinový sčítač chronografu (vnější stupnice), den v týdnu
  • pozice "9": přestupný rok, měsíc, 30-minutový sčítač chronografu (vnější stupnice)
  • pozice "12": roční období, mimostředně uložená sekundová rafička, datum

Na černém nebo stříbrném podkladu číselníku obíhají zlaté rafičky, ze zlata jsou také podlouhlé hodinové indexy, které doplňují malé luminiscenční prvky. Po obvodu číselníku je pak tachymetrická stupnice. Safírové sklo značně vystupuje nad úroveň pevné lunety a má antireflexní vrstvu po obou stranách.
Třiačtyřicet milimetrů velké pouzdro doplní kožený řemen s bílým prošíváním a zlatou překládací sponou. Samozřejmostí bude v této cenové relaci odpovídající balení, samotná cena je přitom neznámá.

Zdroj: Breitling

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*